منوی بالایی تان را از منوهای وردپرس انتخاب نمایید
468*60
   

پرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باري

شرايط پرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري را اعلام شد

رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت پیش بینی و پرداخت تسهیلات به رانندگان خودروهای بار و مسافربر درون و برون شهری را برای عبور از مرحله آغازهدفمند سازی یارانه ها و نه به معنی پرداخت تفاوت قیمت جدید سوخت اعلام کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر، رویانیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما ، با اشاره به اقدامات جبرانی و حمایتی برای ناوگان درون و برون شهری گفت : خط اعتباری که قرار است به رانندگان خودروهای عمومی حمل کننده بار و مسافر درون و برون شهری اختصاص یابد، برای جبران تفاوت قیمت جدید بنزین و گازوئیل نیست بلکه این خط اعتباری برای زمانی است که جامعه خود را با این موضوع تنظیم کند،‌عرضه و تقاضا متناسب و قیمت ها تثبیت شده باشد.

وی افزود: مبلغ در نظر گرفته شده برای این امر ۹۵۰ میلیارد تومان است که به یک میلیون و ۴۰۰ هزار راننده به صورت قرض الحسنه اختصاص خواهد یافت.
رویانیان تصریح کرد: با این مبلغ رانندگان ۳ تا ۴ ماه از سوخت رایگان استفاده می کنند و جنبه روانی گرانی از بین خواهد رفت.
رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت ادامه داد : از یک میلیون و ۷۸۰ هزار وانت در کشور، براساس فراخوان انجام شده ، حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار در پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و ۸۰۰ هزار نفر هم در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ثبت نام کردند که با بررسی های انجام شده ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار وانت بار واجد شرایط شناسایی شد.

وی افزود : دلیل کنار گذاشته شدن بخشی از افراد ثبت نام کرده شامل تطابق نداشتن شماره پلاک و کارت سوخت ، دولتی بودن برخی وانت بارها و استفاده شخصی می شد، البته کسانی که به هر دلیل واجد شرایط هستند و به هر دلیل موفق به ثبت نام نشدند، پس از هدفمندی یارانه ها می توانند در پایگاه اطلاع رسانی که با این هدف فعال می شود، اقدام به ثبت نام کنند.

رویانیان درباره چگونگی پرداخت به رانندگان گفت: در مورد تاکسی ها، مبلغ مورد نظر در کارت سوخت آنها ثبت می شود، بانک های ملی و سپه هم تلاش دارند تا از این روش استفاده کنند، بانک های تجارت و صادرات کارت اعتباری در نظر گرفته اند که رانندگان می توانند با آن خرید کنند.

وی با اشاره به لزوم به سازی حمل و نقل عمومی و خارج کردن تاکسی های فرسوده افزود: در هزار شهر کشور هم اکنون حمل و نقل عمومی به وسیله تاکسی انجام می شود.

وی افزود: ۱۰۳ برنامه در ۵ سال اجرای قانون هدفهمند سازی در بخش حمل و نقل طراحی شده است که ۳۳ تای کوتاه مدت آن از جمله پرداخت الکترونیکی هزینه سوخت برای همه خودروها یا عرضه گازوئیل از سامانه هوشمند و خرید لوکوموتیواز قبل آغاز شده است.

رویانیان در پایان تصریح کرد: متوسط افزایش قیمت سوخت ده درصد است و افزایش قیمت کرایه به میزانی باید باشد که این افزایش قیمت جبران شود.

محمدرضا داوری ، مدیرعامل بانک تجارت نیز اعطای تسهیلات بخش اتوبوس های درون و برون شهری را مربوط به این بانک اعلام کرد و گفت: بانک تجارت ۱۵۳۲ میلیارد ریال به ۲۴۸ هزار صاحبان این خودروها خواهد پرداخت.

وی افزود: اسامی این دسته از رانندگان به وسیله ستاد به بانک اعلام شده است و مبلغ پیش بینی شده در طی ۳ یا ۴ نوبت به کارت اعتباری آنها واریز خواهد شد که رانندگان می توانند مبلغ را نقد و دریافت کنند.

علیرضا لک زایی ، معاون توسعه و برنامه ریزی بانک ملت هم گفت: بانک ملت پرداخت تسهیلات ۳۳۰ هزار تاکسی را تقبل کرده است که از ۱۰ آبان ، روز آغاز طرح، به طور متوسط هر روز ۲۰۰۰ نفر مراجعه می کنند و این روند رو به افزایش است.

وی افزود: صرف داشتن مدارک کامل برای دریافت تسهیلات کافیست و نیازی به ضامن یا وثیقه نیست
___________________________________________________________________________________

پرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باريپرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باريپرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باري

عضويت در توپ ترينها به مدت محدود رايگان ميباشد{بخش دانلود و مقالات براي اعضا در دسترس خواهد بود}

پرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باري

پرداخت تسهيلات به خوردورهاي مسافربري و باري

** آي دي ياهو ما را ادد كنيد —> id : maximcloob

مطالب مرتبط:

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *